Jak osiągnąć sukces w pracy zdalnej?

praca zdalna lis 25, 2019

Zalet i wad pracy zdalnej jest wiele. Jak więc sprawić, by praca zdalna była dla nas przyjemna i rozwijająca?

Kluczem do sukcesu w pracy zdalnej są:

Dobra organizacja pracy. Warto dobrze przemyśleć swój plan dnia, wyznaczyć sobie cele do osiągnięcia w danym czasie, a także tworzyć listy zadań do wykonania itp.

Samodyscyplina. Samo ustalenie planu dnia i stworzenie listy zadań nie wystarczy – trzeba jeszcze swoje plany wcielić w życie.

Świadomość swoich potrzeb i predyspozycji. Zastanów się, czy potrzebujesz kontaktu z innymi ludźmi, czy spokoju i ciszy? Czy lepiej pracuje Ci się w ciągu dnia, czy wieczorem? Czy najlepsze efekty pracy osiągasz, będąc w domu, w bibliotece, w kawiarni itp.?

Odpowiednio przygotowane stanowisko pracy.

Dobra organizacja czasu wolnego. Jeśli w czasie pracy masz sporadyczny kontakt z innymi osobami, to w czasie wolnym warto zadbać o życie towarzyskie i rodzinne, aby zaspokoić swoje potrzeby społeczne. Ważnym elementem jest również wykonywanie obowiązków domowych w czasie wolnym, aby nastawianie prania, robienie zakupów czy wyciąganie naczyń ze zmywarki nie rozpraszało Cię w czasie przeznaczonym na pracę.

Rozwaga przy przyjmowaniu zleceń. Bardzo ważne jest, aby przyjmować tylko tyle zleceń, ile jesteś w stanie zrealizować. Wielu freelancerów podejmuje się realizacji zbyt wielu projektów w zbyt krótkim czasie, co skutkuje stresem, brakiem czasu wolnego i szybkim wypaleniem zawodowym.

Jeśli szukasz pracy przy transkrypcjach i chcesz dołączyć do zespołu PrzepisywanieTekstow.pl, zapraszamy do kontaktu.