Jak stworzyć idealne CV?

cv gru 04, 2019

Każdy, kto kiedykolwiek szukał pracy, prawdopodobnie zadawał sobie pytanie: Co zrobić, żeby CV było profesjonalne i skuteczne? Jakie warunki musi spełniać CV, żeby rekruter zwrócił na nie uwagę i wybrał właśnie Ciebie spośród wielu kandydatów? Dzisiaj postaramy się podpowiedzieć Wam, jak napisać stworzyć idealne CV.

1. Dobrze, jeśli Twoje CV jest proste i nie zawiera żadnych zbędnych informacji.

2. Warto zadbać o wygląd CV – jego układ, formatowanie i szatę graficzną, a także o poprawność językową.

3. CV powinno być dopasowane do ogłoszenia. Nie wysyłaj tego samego CV, jeśli starasz się o pracę na różnych stanowiskach. Przeczytaj dokładnie ogłoszenie o pracę i zastanów się, jak opisać swoje doświadczenie i umiejętności, aby udowodnić, że właśnie Ty spełniasz opisane w nim wymagania.

5. Najważniejsze informacje umieść na początku. Warto zacząć od doświadczenia zawodowego i umiejętności, które będą Ci potrzebne w danej pracy, bo niewielu rekruterów (jeżeli w ogóle jacyś) czyta całe CV.

6. Podkreśl swoje atuty i mocne strony, dodając konkretne dane liczbowe oraz opisując swoje osiągnięcia.

7. Nie pisz nieprawdy. To powinno być oczywiste, ale dla niektórych nie jest.

8. Jeżeli chcesz, możesz dodać do CV swoje zdjęcie. Pamiętaj wtedy, by było ono dostosowane do sytuacji, czyli dobrze wykadrowane, w dobrej jakości i abyś wyglądał na nim profesjonalnie.

9. Pamiętaj, że nie powinieneś pisać w CV o swoich sprawach osobistych takich jak Twój stan cywilny czy wyznawana religia.

10. Wysyłając CV mailem, należy pomyśleć również o treści wiadomości wysyłanej do rekrutera. Musi być ona oficjalna, bez błędów i literówek, a także zawierać temat z informacją, na jakie stanowisko aplikujesz. Zwróć uwagę na to, czy Twój adres e-mail brzmi odpowiednio – najlepiej, aby zawierał po prostu Twoje imię i nazwisko. CV najlepiej prześlij w formacie PDF.

11. Nie zapominaj także o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych przez firmę, do której aplikujesz.

Powodzenia!

Jeśli szukasz pracy przy przepisywaniu tekstów i chcesz dołączyć do zespołu PrzepisywanieTekstow.pl, zapraszamy do kontaktu.