Cechy kandydata do pracy przy przepisywaniu tekstów i transkrypcjach

praca zdalna lis 28, 2019

Praca przy zdalnych usługach biurowych, takich jak przepisywanie tekstów i transkrypcje nagrań, wydaje się łatwa i przyjemna. Są jednak cechy, które kandydat do takiej pracy musi posiadać, aby była ona efektywna i przebiegała bezproblemowo.

Dokładność, dbałość o detale – tekst wynikowy, który przesyłamy klientowi, powinien być idealny. Ważna jest nie tylko treść, ale też poziom językowy oraz edytorski. Niedopuszczalne są więc podwójne spacje, literówki czy błędy interpunkcyjne.

Dobra znajomość programów do edycji tekstów umożliwia stworzenie pliku, z którego klient będzie zadowolony również pod względem formatowania.

Doskonała znajomość języka polskiego (lub innego, w którym pracujesz).

Dobra wiedza ogólna – im więcej wiesz o otaczającym Cię świecie, tym łatwiej zrozumieć Ci nawet niewyraźnie wypowiedziane na nagraniu nazwisko, łatwiej odczytać nazwę miejscowości pisaną ręcznie. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy dobrze sobie poradziłeś, przyda Ci się umiejętność wyszukiwania informacji w dostępnych źródłach. Warto także wybierać zlecenia związane z dziedziną, w której jesteś ekspertem.

Umiejętność szybkiego i bezbłędnego pisania na klawiaturze umożliwi Ci wykonanie zlecenia na czas. Terminowość jest bardzo ważna – pamiętaj, że stworzony przez Ciebie dokument musi jeszcze przejść korektę, zanim trafi do klienta. Przydadzą ci się tutaj także podzielność uwagi, samodyscyplina oraz umiejętność pracy pod presją czasu.

Wbrew pozorom ważna jest również umiejętność pracy w zespole. Kontakt ze współpracownikami jest bardzo istotny, kiedy przygotowujecie wspólny projekt. Pamiętaj, że praca przy usługach takich, jak przepisywanie tekstów i transkrypcja nagrań, mimo że odbywa się na zasadzie pracy zdalnej, wymaga również dobrych umiejętności komunikacyjnych.

Nie można również pominąć wymaganej od pracowników dyskrecji - podpisujemy umowę o poufności danych i pamiętamy o ochronie danych osobowych, a pliki przechowywane są na naszych komputerach jedynie tak długo, jak wymaga tego wykonanie zlecenia.

I na koniec – zastanów się, czy naprawdę to jest praca Twoich marzeń? Chęć do pracy i dobra motywacja to podstawa.

Jeśli szukasz pracy przy przepisywaniu tekstów i chcesz dołączyć do zespołu PrzepisywanieTekstow.pl, zapraszamy do kontaktu.